Suomen Wushu Kungfu Seura
Etusivu
Lajit
Wushun historia
Kuvagalleria
Videot
Seuran historia
Yhteystiedot
Foorumi
Linkit
Esitykset
Kurssit
SWKS 10 vuotta
Finnish Open Championships 2007
Finnish Open Championships 2008
Finnish Open Championships 2007

Kisat pidettiin onnistuneesti lauantaina 1.12. Kisahallin B-puolella. Suomen Wushu Kung fu Seuran edustajat kahmivat yhteensä 10 mitalia. Kiitoksia kaikille osallistuneille ja onnittelut voittajille!

Tulokset:

Nanquan Juniors (15-17) T J1 J2 J3 J4 AVG MOD TOT
Anil Erdem SWKS 1:30 8,5 8,3 8,6 8,65 8,513 8,51
Nanquan Men (18-) T J1 J2 J3 J4 AVG MOD TOT
Niila Hasko HW 1:34 9,1 9,2 9,1 9,15 9,138 0,06 9,20
Greatman Lim WT 1:38 8,7 8,6 8,8 8,5    8,65 8,65
Chanquan Children (-11) T J1 J2 J3 J4 AVG MOD TOT
Farid Shafae SWKS 1:01 8,35 8,3 8,55 8,35 8,388 8,39
Harald Soosalu EST 1:00 7,8 7,8 7,7 8 7,825 -0,1 7,73
Rene Gardovskis EST 0:53 7,7 7,7 8,15 7,65 7,8 -0,1 7,70
Chanquan Cadets (12-14) T J1 J2 J3 J4 AVG MOD TOT
Ilya Gromov SWKS 1:04 8 8,3 8,45 8,35 8,275 8,28
Chanquan Juniors (15-17) T J1 J2 J3 J4 AVG MOD TOT
Mehdi Shafae SWKS 1:33 9,15 9,1 9,1 9,15 9,125 -0,2 8,93
Jaakko Hutchings SWKS 1:37 8,15 8,45 8,2 8,15 8,238 -0,1 8,14
Otto Jakobson EST 1:26 8,1 8 8,15 7,75 8 -0,2 7,80
Chanquan Men (18-) T J1 J2 J3 J4 AVG MOD TOT
Antti Kupiainen HW 1:31 9,2 9,2 9,25 9,35 9,25 9,25
Emil Virtanen HW 1:33 9 9,05 9,1 9,2 9,088 9,09
Ari Kaasinen WT 1:32 8,8 8,95 8,9 9,05 8,925 -0,1 8,83
Tomas Heiskanen HW 1:25 8,85 8,9 8,75 8,7 8,8 8,80
Long Weapons Children (-11) T J1 J2 J3 J4 AVG MOD TOT
Farid Shafae SWKS 0:40 8,1 8 8,5 8,3 8,225 8,23
Harald Soosalu EST 1:19 7,8 7,75 7,7 7,85 7,775 7,78
Long Weapons Cadets (12-14) T J1 J2 J3 J4 AVG MOD TOT
Ilya Gromov SWKS 0:36 8,2 8 8,25 8,1 8,138 8,14
Andres Sirel EST 1:18 8 7,85 8 7,7 7,888 7,89
Kristjan Kaunis EST 1:13 7,95 7,8 7,95 7,8 7,875 7,88
Allar Viinamäe EST 1:05 7,85 7,8 7,85 7,75 7,813 7,81
Spear Juniors (15-17) T J1 J2 J3 J4 AVG MOD TOT
Otto Jakobson EST 1:06 8,7 8,75 8,15 8,3 8,475 8,48
Madis Paukson EST 1:28 8,3 8,6 8,1 8,25 8,313 -0,1 8,21
Sword Men (18-) T J1 J2 J3 J4 AVG MOD TOT
Ari Kaasinen WT 1:30 8,9 8,85 8,8 9,1 8,913 -0,5 8,41
Broadsword Men (18-) T J1 J2 J3 J4 AVG MOD TOT
Antti Kupiainen HW 1:26 9,3 9,3 9,35 9,3 9,313 9,31
Broadsword Juniors (15-17) T J1 J2 J3 J4 AVG MOD TOT
Mehdi Shafae SWKS 1:29 9,15 9,2 9,2 9,15 9,175 9,18
Traditional Barehand Men T J1 J2 J3 J4 AVG MOD TOT
Dmitri Stashevich EST 1:01 8,85 8,9 9,1 8,9 8,938 8,94
Fighting Set Barehand Cadets T J1 J2 J3 J4 AVG MOD TOT
Farid Shafae, Ilya Gromov SWKS 0:36 8,4 8,5 8,45 8,7 8,513 8,51

 

Kilpailun säännöt (.doc-tiedosto)

Kisakutsu ja ilmoittautumislomake (.doc-tiedosto)

Perinteisten tyylien arvointiin tehty sääntösovellus (.pdf-tiedosto)